Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 355.62 Ft USD 313.19 Ft CHF 385.8 Ft GBP 412.54 Ft

Fórum

Üzemanyag fogyasztás / gázolaj- és benzináremelés

Létrehozta: Géza , 2008-05-13 21:41:29

Kedvencekhez Segítség
6248 hozzászólás
#2898 zsozsi51
2022-03-16 19:25:01

Válasz #bandi #2926. hozzászólásáraA román 10 lityát vihet át, mert szabályozzák. 100 literrel megcseszik a határon...

#2897 atisgyulai
2022-03-16 19:23:38

Válasz 5465 #2909. hozzászólásáraNem kell a Mol-t félteni.
Még ilyen árakon is van haszna, csak nem annyi amennyit ő szeretne.
De hát neki is be kell szállni valamivel a kampányba,(birka etetésbe) hogy utána folytathassa a harácsolást.
Nem véletlen az sem, hogy az ő kútjaik azért többé kevésbé üzemelnek,(mindig legyen, de visszafogja a forgalmat, hogy azért ne tároljanak be az olcsóból) míg a többi kis kutat szárazon tartja.
Így azok elvesztik ügyfélkörük nagy részét, mire vége az ár stoppnak.
Bekebelezi őket.

#2896 #bandi
2022-03-16 19:07:30

Válasz MrPoke #2925. hozzászólásáraA limit a román miatt van aki ha a lekorlátozott 100 litert viszi haza, akkor is keresett 30-35 ezer forintot.
Úgy, hogy az égadta világon semmit nem csinált, csak átjött, megtankolt 5 kannát, és hazament.
Az a napi 35 ezer forint, az pontosan 1 millió forintos fizetés, havonta smile flowers

Nincs profilkép
#2895 MrPoke
2022-03-16 18:27:18

Válasz #bandi #2924. hozzászólásáraA limithez semmi köze az államnak.
A limit azok miatt van akik betankoltak akár több éves készletet is. Nem értem még máig mire fel.
Nekem van otthon 500L meg ami a trakiban van. Az kitart aratásig. (80ha)
Gáz, villamos áram is csak a kis fogyasztóknak akciós, mért lenne az üzemanyag más?
Fontos a logikus jól meggondolt lépések. Nehéz azért lavírozni a jelenhelyzetben. Választások lesznek ;)

#2894 #bandi
2022-03-16 18:17:13

Válasz MrPoke #2923. hozzászólásáraAz államnak, a molnak nem mindegy?
Ha azt mondom, hogy 480 a gázolaj május közepéig, akkor annyi legyen.
Nem az hogy kidobálom a nagy fogyasztókat, a közepeseket meg lekorlátozom.
Csak a kis fogyasztók/szavazók maradjanak.

Nincs profilkép
#2893 MrPoke
2022-03-16 18:01:52

Válasz #bandi #2921. hozzászólásáraNeked számít?
Ha az a fontos, hogy elvessek nem számít, hogy 2500ft vagy 3500ft a gázolaj /ha. Én adok érte 4500ft is csak el tudjak vetni. 150eFt-os búza ár mellet mindegy. Csak essen már végre az eső....

Nincs profilkép
#2892 MrPoke
2022-03-16 17:59:44

Válasz Gabro #2916. hozzászólásáraTehát megoldódik felétek is.
Jelenleg is bármikor kaphattatok volna egy elenőrzést és akkor is kellet volna megfelelő tartály.
Mindent meg lehet oldani. Ha tényleg probléma lesz a mezőgazdaság ellátásában, gazdák fognak kapni gázolajat. Szerintem már dolgoznak a rendeleten, csak nem egyszerű, hogy ne lehessen kijátszani.

Péntektől amúgy is már csak 641Ft szerintem még ebben a hónapban 5xx lesz. És lehet is törölni a limitet Április 4. én :D
Akkor is lesz egy nagy roham, mert a sok nejlon sztyort adigra megeszi az etanol. :D

#2891 #bandi
2022-03-16 17:49:13

Válasz MrPoke #2915. hozzászólásáraDe nem 480 ért smile sweatdrop
Mondjuk akinek 200/L nem számít..

#2890 #bandi
2022-03-16 17:47:57

Válasz Gandhy #2919. hozzászólásáraMondom. Napi 200-at ad ki. Hiába mezőgazdaság.
A kamion beáll, a szerződött kártyájával, limit nélkül tankol bármennyit, az mondjuk igaz hogy 680-ért.
Tehát anyag az van, csak szopatják a parasztot.

#2889 Gandhy
2022-03-16 17:22:46

Válasz Gabro #2911. hozzászólásáraahol én tankolok sok éve, 100 ezernél leáll a töltő és fizetés után folytatom(analóg fej), eddig is volt napi 2 számlám nemegyszer és nem volt gond, persze ebből nem következik, hogy a jövőben is így lesz

Nincs profilkép
#2887 Matyi50
2022-03-16 16:46:05

[link1]smile hammer

Nincs profilkép
#2886 Gabro
2022-03-16 16:42:40

Válasz MrPoke #2915. hozzászólásáraMondjuk mi nem nagyobb cég vagyunk, hanem családi gazdaság, de aki eddig hordta (3 kutat üzemeltető vállalkozó) saját tartályautóval, lehúzta a rolót, a kutakat is bezárta és már kiszállítást sem vállal. MOL-al tudnák szerződést kötni pár napon belül elvileg, hoznák is az XXL-t nagyker áron, de csak szabványos tartályba engedik le (3 coll Elaflex töltőcsonk), mi pedig természetesen nem olyanban tárolunk. Akkor vegyünk gyorsan egy szabványos tartályt. Na igen, a nagy hajrában elfogytak a készleten lévő új tartályok és legalább 20%-ot emeltek is az árakon, amivel nem is lenne baj, de nem lehet jelenleg vasat kapni, szóval nem tudnak biztosat mondani mikor lesz tartály. Szerencsére februárban feltöltöttül a kapacitást, van még annyi, hogy el tudunk vetni, addigra csak normalizálódik a helyzet. De aki nem töltötte fel előrelátóan a tartályokat februárban, és úgy járt az eddigi beszállítójával mint mi, az most mit csináljon? Hordja naponta 200 literével? Illetve 2 naponta, mert általában elfogy az itteni Mol kúton egy nap alatt a gázolaj.

Nincs profilkép
#2885 MrPoke
2022-03-16 15:20:09

Válasz #bandi #2914. hozzászólásáraNagyobb cégnek van szerződése, és benzinkutja. Amit tele hoznak mikor kéri.....

#2884 #bandi
2022-03-16 14:53:49

Válasz Ares 826 #2913. hozzászólásáraNapi 200-al azért nem lehet messzire menni egy nagyobb mg cégnek..
Ebből 3-5 litert eleve elkocsikázol érte.

Nincs profilkép
#2883 Ares 826
2022-03-16 14:22:16

Válasz Gabro #2911. hozzászólásáraSzerintem baromság, most egy különleges helyzet van sajna keveseket lehet tankolni egyszerre. Bízom benne hogy hamarosan vissza áll a rendes ellátás!smile thumbupcool

#2882 Anicska
2022-03-16 13:42:10

Válasz Gabro #2911. hozzászólásáraSzerintem lehet napi több számla is.

Nincs profilkép
#2881 Gabro
2022-03-16 13:39:53

Helyi Mol kúton azt mondta a kutas, hogy hiába adna 2x 200 litert, meg hiába járom össze a kutakat a környéken, hogy mindenhol tankoljak 200-at, a NAV csak napi egy számlát fog elfogadni a jövedéki adó visszaigénylésnél. Hallott valaki ilyenről? Mert a kormányrendeletben nincs ilyen. Viszont kamionos ismerősnek a könyvelője azt mondta, hogy meg se próbáljon majd 480-as számlát elszámolni 7,5 tonna feletti autóra, mert a NAV büntetni fogja. smile confused

#2880 #bandi
2022-03-16 13:03:48

Válasz 5465 #2909. hozzászólásáraHát itt az a helyzet, hogy a környékbeli kis kutakon (ami nem mol) nincs és nem is tudni mikor lesz gázolaj.

Nincs profilkép
#2879 5465
2022-03-16 12:33:00

Válasz #bandi #2906. hozzászólásáraNa itt van az eb elhantolva.
A MOL- nak szinte minden szomszédos országban van kisker hálózata, ahol piaci áron értékesít.
Ott azért most gennyesre keresi magát.
Kérdés: vajon melyik piacot preferálják?

Nincs profilkép
#2878 Petro88
2022-03-16 12:03:39

Válasz Moderátor #2877. hozzászólásáraÜdv!

Ez az Üzemanyag fogyasztás / gázolaj- és benzináremelés topic!

NEM AZ OFF TOPIC!!!

Kérlek benneteket hogy ne politizáljatok ebbe a topicba se, arra van az off topic!

Köszönöm szépen :)
Modi

Nincs profilkép
#2877 Ares 826
2022-03-16 08:42:46

Válasz Megmondó #2899. hozzászólásáraHallod ő akkor az akkori környezetre mondta azt az árat! Azóta rengeteg idő telt el, változott a világ minden megdrágult a 100.000 jurós kombi is már 200-250 ezer juró! Ott a gyártónál nem volt szerinted infláció akkor?????????,

#2876 #bandi
2022-03-16 06:29:12

Válasz máris szomszéd #2904. hozzászólásáraA szlovák kútjaimra, ahol nem volt árstop smile devil

Nincs profilkép
#2875 kis Zombi
2022-03-16 06:19:14

Válasz kis Zombi #2858. hozzászólásáraTegnap este Nyíregyháza az OMV kúton Diesel volt benzin nem, a MOL kúton volt minden. Mondjuk 4 liter benzint tankoltam a Hondákba.



#2874 máris szomszéd
2022-03-15 23:31:05

Válasz csuti0 #2857. hozzászólásáraAzok a kagylós kutak hirtelen nem kaptak kagylós üzemanyagot. Hirtelen a mol-nak kell szállítani odais.
Te mint mol,hova vinnéd először?

#2873 Moderátor
2022-03-15 21:51:17

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:21:09

Nincs profilkép
#2872 Moderátor
2022-03-15 21:47:54

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:21:28

Nincs profilkép
#2871 Moderátor
2022-03-15 21:47:44

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:21:43

Nincs profilkép
#2870 Moderátor
2022-03-15 21:35:24

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:22:07

Nincs profilkép
#2869 Moderátor
2022-03-15 21:18:15

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:22:21

Nincs profilkép
#2868 Moderátor
2022-03-15 20:05:51

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:23:15

#2867 TeljesenMindegy
2022-03-15 20:03:26

Válasz Ares 826 #2890. hozzászólásáraAz üzemanyag, a gáz piaci ára és a fogyasztó által fizetett ár közti különbség pedig éjszakánként mannaként hullik az országba, azt reggelente a kis manók felseprik és ebből kerül kiegyenlítésre az árkülönbözet.

Nincs profilkép
#2866 Moderátor
2022-03-15 20:01:26

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:23:31

Nincs profilkép
#2865 Moderátor
2022-03-15 19:56:05

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:23:07

Nincs profilkép
#2864 Moderátor
2022-03-15 19:52:17

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:25:20

#2863 Moderátor
2022-03-15 19:41:34

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:25:41

Nincs profilkép
#2861 Moderátor
2022-03-15 19:36:01

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:26:00

#2860 Moderátor
2022-03-15 19:27:26

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:26:56

Nincs profilkép
#2859 Moderátor
2022-03-15 19:21:33

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:27:17

Nincs profilkép
#2858 Kuruistv
2022-03-15 19:11:58

Tisztelt Urak.
Holnapi nap honnan tudnék szerezni Debrecenben (lehetőleg a nyugati felén) 600 liter gázolajat? Nem baj ha több helyről.

Nincs profilkép
#2857 Moderátor
2022-03-15 18:59:19

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:27:41

Nincs profilkép
#2856 Moderátor
2022-03-15 18:53:03

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:28:16

Nincs profilkép
#2855 agro50001
2022-03-15 18:50:37

Az elmult napokban elég hasznos információk voltak az üzemanyag helyzetröl ebben a csetszobában, vagy mi ez, ne itt politizáljatok már, legyetek szivessek!!!

#2854 Moderátor
2022-03-15 18:33:17

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:28:55

#2853 Moderátor
2022-03-15 18:13:24

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:29:32

#2852 Moderátor
2022-03-15 18:07:24

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:31:50

Nincs profilkép
#2851 Moderátor
2022-03-15 18:06:55

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:41:06

#2850 Moderátor
2022-03-15 16:00:29

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:40:27

Nincs profilkép
#2849 Moderátor
2022-03-15 15:56:19

Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:39:58

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


Vörösnyakú árpabogár: veszély a kukoricában is?
Vörösnyakú árpabogár: veszély a kukoricában is?
A vörösnyakú árpabogár elsősorban gabonakártevő, de kukoricában is előfordulhat....
Hirdetés
Termésbiztonság fóma rezisztens repce hibridekkel
Termésbiztonság fóma rezisztens repce hibridekkel
A hazai repcetermesztés az elmúlt években masszív próbatétel elé állította a...
Multiva Rumbler MAX 820 szántóföldi henger
Multiva Rumbler MAX 820 szántóföldi...

9.990.000 Ft

Multiva Rumbler MAX 630 szántóföldi henger
Multiva Rumbler MAX 630 szántóföldi...

7.990.000 Ft

Burgonyaszedő gép
Burgonyaszedő gép

275.000 Ft

New Holland T8.380
New Holland T8.380

53.000.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]