Válasz 5465 #2909. hozzászólásáraNem kell a Mol-t félteni.
Még ilyen árakon is van haszna, csak nem annyi amennyit ő szeretne.
De hát neki is be kell szállni valamivel a kampányba,(birka etetésbe) hogy utána folytathassa a harácsolást.
Nem véletlen az sem, hogy az ő kútjaik azért többé kevésbé üzemelnek,(mindig legyen, de visszafogja a forgalmat, hogy azért ne tároljanak be az olcsóból) míg a többi kis kutat szárazon tartja.
Így azok elvesztik ügyfélkörük nagy részét, mire vége az ár stoppnak.
Bekebelezi őket.
Válasz MrPoke #2925. hozzászólásáraA limit a román miatt van aki ha a lekorlátozott 100 litert viszi haza, akkor is keresett 30-35 ezer forintot.
Úgy, hogy az égadta világon semmit nem csinált, csak átjött, megtankolt 5 kannát, és hazament.
Az a napi 35 ezer forint, az pontosan 1 millió forintos fizetés, havonta
Válasz #bandi #2924. hozzászólásáraA limithez semmi köze az államnak.
A limit azok miatt van akik betankoltak akár több éves készletet is. Nem értem még máig mire fel.
Nekem van otthon 500L meg ami a trakiban van. Az kitart aratásig. (80ha)
Gáz, villamos áram is csak a kis fogyasztóknak akciós, mért lenne az üzemanyag más?
Fontos a logikus jól meggondolt lépések. Nehéz azért lavírozni a jelenhelyzetben. Választások lesznek ;)
Válasz MrPoke #2923. hozzászólásáraAz államnak, a molnak nem mindegy?
Ha azt mondom, hogy 480 a gázolaj május közepéig, akkor annyi legyen.
Nem az hogy kidobálom a nagy fogyasztókat, a közepeseket meg lekorlátozom.
Csak a kis fogyasztók/szavazók maradjanak.
Válasz #bandi #2921. hozzászólásáraNeked számít?
Ha az a fontos, hogy elvessek nem számít, hogy 2500ft vagy 3500ft a gázolaj /ha. Én adok érte 4500ft is csak el tudjak vetni. 150eFt-os búza ár mellet mindegy. Csak essen már végre az eső....
Válasz Gabro #2916. hozzászólásáraTehát megoldódik felétek is.
Jelenleg is bármikor kaphattatok volna egy elenőrzést és akkor is kellet volna megfelelő tartály.
Mindent meg lehet oldani. Ha tényleg probléma lesz a mezőgazdaság ellátásában, gazdák fognak kapni gázolajat. Szerintem már dolgoznak a rendeleten, csak nem egyszerű, hogy ne lehessen kijátszani.
Péntektől amúgy is már csak 641Ft szerintem még ebben a hónapban 5xx lesz. És lehet is törölni a limitet Április 4. én :D
Akkor is lesz egy nagy roham, mert a sok nejlon sztyort adigra megeszi az etanol. :D
Válasz Gandhy #2919. hozzászólásáraMondom. Napi 200-at ad ki. Hiába mezőgazdaság.
A kamion beáll, a szerződött kártyájával, limit nélkül tankol bármennyit, az mondjuk igaz hogy 680-ért.
Tehát anyag az van, csak szopatják a parasztot.
Válasz Gabro #2911. hozzászólásáraahol én tankolok sok éve, 100 ezernél leáll a töltő és fizetés után folytatom(analóg fej), eddig is volt napi 2 számlám nemegyszer és nem volt gond, persze ebből nem következik, hogy a jövőben is így lesz
Válasz MrPoke #2915. hozzászólásáraMondjuk mi nem nagyobb cég vagyunk, hanem családi gazdaság, de aki eddig hordta (3 kutat üzemeltető vállalkozó) saját tartályautóval, lehúzta a rolót, a kutakat is bezárta és már kiszállítást sem vállal. MOL-al tudnák szerződést kötni pár napon belül elvileg, hoznák is az XXL-t nagyker áron, de csak szabványos tartályba engedik le (3 coll Elaflex töltőcsonk), mi pedig természetesen nem olyanban tárolunk. Akkor vegyünk gyorsan egy szabványos tartályt. Na igen, a nagy hajrában elfogytak a készleten lévő új tartályok és legalább 20%-ot emeltek is az árakon, amivel nem is lenne baj, de nem lehet jelenleg vasat kapni, szóval nem tudnak biztosat mondani mikor lesz tartály. Szerencsére februárban feltöltöttül a kapacitást, van még annyi, hogy el tudunk vetni, addigra csak normalizálódik a helyzet. De aki nem töltötte fel előrelátóan a tartályokat februárban, és úgy járt az eddigi beszállítójával mint mi, az most mit csináljon? Hordja naponta 200 literével? Illetve 2 naponta, mert általában elfogy az itteni Mol kúton egy nap alatt a gázolaj.
Válasz Gabro #2911. hozzászólásáraSzerintem baromság, most egy különleges helyzet van sajna keveseket lehet tankolni egyszerre. Bízom benne hogy hamarosan vissza áll a rendes ellátás!
Helyi Mol kúton azt mondta a kutas, hogy hiába adna 2x 200 litert, meg hiába járom össze a kutakat a környéken, hogy mindenhol tankoljak 200-at, a NAV csak napi egy számlát fog elfogadni a jövedéki adó visszaigénylésnél. Hallott valaki ilyenről? Mert a kormányrendeletben nincs ilyen. Viszont kamionos ismerősnek a könyvelője azt mondta, hogy meg se próbáljon majd 480-as számlát elszámolni 7,5 tonna feletti autóra, mert a NAV büntetni fogja.
Válasz #bandi #2906. hozzászólásáraNa itt van az eb elhantolva.
A MOL- nak szinte minden szomszédos országban van kisker hálózata, ahol piaci áron értékesít.
Ott azért most gennyesre keresi magát.
Kérdés: vajon melyik piacot preferálják?
Válasz Megmondó #2899. hozzászólásáraHallod ő akkor az akkori környezetre mondta azt az árat! Azóta rengeteg idő telt el, változott a világ minden megdrágult a 100.000 jurós kombi is már 200-250 ezer juró! Ott a gyártónál nem volt szerinted infláció akkor?????????,
Válasz kis Zombi #2858. hozzászólásáraTegnap este Nyíregyháza az OMV kúton Diesel volt benzin nem, a MOL kúton volt minden. Mondjuk 4 liter benzint tankoltam a Hondákba.
Válasz csuti0 #2857. hozzászólásáraAzok a kagylós kutak hirtelen nem kaptak kagylós üzemanyagot. Hirtelen a mol-nak kell szállítani odais.
Te mint mol,hova vinnéd először?
Válasz Ares 826 #2890. hozzászólásáraAz üzemanyag, a gáz piaci ára és a fogyasztó által fizetett ár közti különbség pedig éjszakánként mannaként hullik az országba, azt reggelente a kis manók felseprik és ebből kerül kiegyenlítésre az árkülönbözet.
Az elmult napokban elég hasznos információk voltak az üzemanyag helyzetröl ebben a csetszobában, vagy mi ez, ne itt politizáljatok már, legyetek szivessek!!!
6248 hozzászólás
Válasz #bandi #2926. hozzászólásáraA román 10 lityát vihet át, mert szabályozzák. 100 literrel megcseszik a határon...
Válasz 5465 #2909. hozzászólásáraNem kell a Mol-t félteni.
Még ilyen árakon is van haszna, csak nem annyi amennyit ő szeretne.
De hát neki is be kell szállni valamivel a kampányba,(birka etetésbe) hogy utána folytathassa a harácsolást.
Nem véletlen az sem, hogy az ő kútjaik azért többé kevésbé üzemelnek,(mindig legyen, de visszafogja a forgalmat, hogy azért ne tároljanak be az olcsóból) míg a többi kis kutat szárazon tartja.
Így azok elvesztik ügyfélkörük nagy részét, mire vége az ár stoppnak.
Bekebelezi őket.
Válasz MrPoke #2925. hozzászólásáraA limit a román miatt van aki ha a lekorlátozott 100 litert viszi haza, akkor is keresett 30-35 ezer forintot.
Úgy, hogy az égadta világon semmit nem csinált, csak átjött, megtankolt 5 kannát, és hazament.
Az a napi 35 ezer forint, az pontosan 1 millió forintos fizetés, havonta
Válasz #bandi #2924. hozzászólásáraA limithez semmi köze az államnak.
A limit azok miatt van akik betankoltak akár több éves készletet is. Nem értem még máig mire fel.
Nekem van otthon 500L meg ami a trakiban van. Az kitart aratásig. (80ha)
Gáz, villamos áram is csak a kis fogyasztóknak akciós, mért lenne az üzemanyag más?
Fontos a logikus jól meggondolt lépések. Nehéz azért lavírozni a jelenhelyzetben. Választások lesznek ;)
Válasz MrPoke #2923. hozzászólásáraAz államnak, a molnak nem mindegy?
Ha azt mondom, hogy 480 a gázolaj május közepéig, akkor annyi legyen.
Nem az hogy kidobálom a nagy fogyasztókat, a közepeseket meg lekorlátozom.
Csak a kis fogyasztók/szavazók maradjanak.
Válasz #bandi #2921. hozzászólásáraNeked számít?
Ha az a fontos, hogy elvessek nem számít, hogy 2500ft vagy 3500ft a gázolaj /ha. Én adok érte 4500ft is csak el tudjak vetni. 150eFt-os búza ár mellet mindegy. Csak essen már végre az eső....
Válasz Gabro #2916. hozzászólásáraTehát megoldódik felétek is.
Jelenleg is bármikor kaphattatok volna egy elenőrzést és akkor is kellet volna megfelelő tartály.
Mindent meg lehet oldani. Ha tényleg probléma lesz a mezőgazdaság ellátásában, gazdák fognak kapni gázolajat. Szerintem már dolgoznak a rendeleten, csak nem egyszerű, hogy ne lehessen kijátszani.
Péntektől amúgy is már csak 641Ft szerintem még ebben a hónapban 5xx lesz. És lehet is törölni a limitet Április 4. én :D
Akkor is lesz egy nagy roham, mert a sok nejlon sztyort adigra megeszi az etanol. :D
Válasz MrPoke #2915. hozzászólásáraDe nem 480 ért
Mondjuk akinek 200/L nem számít..
Válasz Gandhy #2919. hozzászólásáraMondom. Napi 200-at ad ki. Hiába mezőgazdaság.
A kamion beáll, a szerződött kártyájával, limit nélkül tankol bármennyit, az mondjuk igaz hogy 680-ért.
Tehát anyag az van, csak szopatják a parasztot.
Válasz Gabro #2911. hozzászólásáraahol én tankolok sok éve, 100 ezernél leáll a töltő és fizetés után folytatom(analóg fej), eddig is volt napi 2 számlám nemegyszer és nem volt gond, persze ebből nem következik, hogy a jövőben is így lesz
https://24.hu/fn/gazdasag/2022/03/16/nem-jutnak-gazolajhoz-tobb-gazdasagban-lealltak-a-tavaszi-munkak-mosz-gabona-vetes-uzemanyag/?#
[link1]
Válasz MrPoke #2915. hozzászólásáraMondjuk mi nem nagyobb cég vagyunk, hanem családi gazdaság, de aki eddig hordta (3 kutat üzemeltető vállalkozó) saját tartályautóval, lehúzta a rolót, a kutakat is bezárta és már kiszállítást sem vállal. MOL-al tudnák szerződést kötni pár napon belül elvileg, hoznák is az XXL-t nagyker áron, de csak szabványos tartályba engedik le (3 coll Elaflex töltőcsonk), mi pedig természetesen nem olyanban tárolunk. Akkor vegyünk gyorsan egy szabványos tartályt. Na igen, a nagy hajrában elfogytak a készleten lévő új tartályok és legalább 20%-ot emeltek is az árakon, amivel nem is lenne baj, de nem lehet jelenleg vasat kapni, szóval nem tudnak biztosat mondani mikor lesz tartály. Szerencsére februárban feltöltöttül a kapacitást, van még annyi, hogy el tudunk vetni, addigra csak normalizálódik a helyzet. De aki nem töltötte fel előrelátóan a tartályokat februárban, és úgy járt az eddigi beszállítójával mint mi, az most mit csináljon? Hordja naponta 200 literével? Illetve 2 naponta, mert általában elfogy az itteni Mol kúton egy nap alatt a gázolaj.
Válasz #bandi #2914. hozzászólásáraNagyobb cégnek van szerződése, és benzinkutja. Amit tele hoznak mikor kéri.....
Válasz Ares 826 #2913. hozzászólásáraNapi 200-al azért nem lehet messzire menni egy nagyobb mg cégnek..
Ebből 3-5 litert eleve elkocsikázol érte.
Válasz Gabro #2911. hozzászólásáraSzerintem baromság, most egy különleges helyzet van sajna keveseket lehet tankolni egyszerre. Bízom benne hogy hamarosan vissza áll a rendes ellátás!
Válasz Gabro #2911. hozzászólásáraSzerintem lehet napi több számla is.
Helyi Mol kúton azt mondta a kutas, hogy hiába adna 2x 200 litert, meg hiába járom össze a kutakat a környéken, hogy mindenhol tankoljak 200-at, a NAV csak napi egy számlát fog elfogadni a jövedéki adó visszaigénylésnél. Hallott valaki ilyenről? Mert a kormányrendeletben nincs ilyen. Viszont kamionos ismerősnek a könyvelője azt mondta, hogy meg se próbáljon majd 480-as számlát elszámolni 7,5 tonna feletti autóra, mert a NAV büntetni fogja.
Válasz 5465 #2909. hozzászólásáraHát itt az a helyzet, hogy a környékbeli kis kutakon (ami nem mol) nincs és nem is tudni mikor lesz gázolaj.
Válasz #bandi #2906. hozzászólásáraNa itt van az eb elhantolva.
A MOL- nak szinte minden szomszédos országban van kisker hálózata, ahol piaci áron értékesít.
Ott azért most gennyesre keresi magát.
Kérdés: vajon melyik piacot preferálják?
Válasz Moderátor #2877. hozzászólásáraÜdv!
Ez az Üzemanyag fogyasztás / gázolaj- és benzináremelés topic!
NEM AZ OFF TOPIC!!!
Kérlek benneteket hogy ne politizáljatok ebbe a topicba se, arra van az off topic!
Köszönöm szépen :)
Modi
Válasz Megmondó #2899. hozzászólásáraHallod ő akkor az akkori környezetre mondta azt az árat! Azóta rengeteg idő telt el, változott a világ minden megdrágult a 100.000 jurós kombi is már 200-250 ezer juró! Ott a gyártónál nem volt szerinted infláció akkor?????????,
Válasz máris szomszéd #2904. hozzászólásáraA szlovák kútjaimra, ahol nem volt árstop
Válasz kis Zombi #2858. hozzászólásáraTegnap este Nyíregyháza az OMV kúton Diesel volt benzin nem, a MOL kúton volt minden. Mondjuk 4 liter benzint tankoltam a Hondákba.
Válasz csuti0 #2857. hozzászólásáraAzok a kagylós kutak hirtelen nem kaptak kagylós üzemanyagot. Hirtelen a mol-nak kell szállítani odais.
Te mint mol,hova vinnéd először?
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:21:09
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:21:28
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:21:43
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:22:07
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:22:21
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:23:15
Válasz Ares 826 #2890. hozzászólásáraAz üzemanyag, a gáz piaci ára és a fogyasztó által fizetett ár közti különbség pedig éjszakánként mannaként hullik az országba, azt reggelente a kis manók felseprik és ebből kerül kiegyenlítésre az árkülönbözet.
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:23:31
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:23:07
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:25:20
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:25:41
Válasz Ares 826 #2890. hozzászólásáraAdjad nekik.


Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:26:00
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:26:56
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:27:17
Tisztelt Urak.
Holnapi nap honnan tudnék szerezni Debrecenben (lehetőleg a nyugati felén) 600 liter gázolajat? Nem baj ha több helyről.
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:27:41
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:28:16
Az elmult napokban elég hasznos információk voltak az üzemanyag helyzetröl ebben a csetszobában, vagy mi ez, ne itt politizáljatok már, legyetek szivessek!!!
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:28:55
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:29:32
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:31:50
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:41:06
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:40:27
Moderálási elveink miatt törölve: 2022-03-16 13:39:58