Válasz csontii #4000. hozzászólásáraA másik fél is visz két tanúval igazolást, akkor kinek adja az igazolást a jegyző? Ráadásul jelen esetben a másik fél ténylegesen műveli, a gépkezelőket tanúként idézve egy tárgyaláson mind igazolják, hogy ők szántottak, arattak, stb... Én sokkal inkább bíznék, abban, hogy az állattartásához nem igazolható, hogy szükséges a kérdéses terület, tehát ha csak az állattartóival akarna megelőzni valaki inkább vállalnám a kifüggesztés, mint egy zsebszerződés kockázatait.
Válasz csontii #3996. hozzászólásáraNem tudom ez nálatok hogy működik, de nálunk a jegyző max igazolja, hogy az általad közölt adatok valósak, tehát jelen esetben, ha te nem fogsz bizonyítékot vinni arról, hogy te voltál a földhasználó, a jegyző nem fog kiadni ilyen igazolást, legalábbis nálunk, ennél sokkal tisztább esetben sem tette meg. Végül is ha belegondolsz egy jegyző honnan a francból tudná ki a földhasználó, sokkal előbb ad a volt bérlőnek. A 2020 jun 1. törvény módosítás óta sokkal inkább megkövetelik a bejegyzett földhasználatot, tehát vagy a tulaj műveli és bejegyzi nevére földhasználatot, vagy egy jóváhagyott szerződés után a földhivatal jegyzi be a bérlő javára. A területalapúnál vagy ellenőrzik vagy nem hogy bejegyzett-e a földhasználat, elsősorban vitás esetekben néznek utána, itt pedig az eddig elhangzottak alapján, lesz vita....
Válasz csontii #3993. hozzászólásáraA jegyző válasza az volt, ahhoz hogy igazolást adjon ki azt indokolni kell hogy miért nem lehet haszonbérletet kötni a területre és hogy azt a területet már folytonosságban művelés alatt kell hogy legyen általam.
Válasz Wilde #3991. hozzászólásáraElőző bérlő egy cég, annak a tudtára van adva a helyzet, a földek ki is vannak mérve, csak jönnek a cseszegetéssel hogy állattartó telep végett mindenkiét visszaszerzik aki el akarja vinni tőlük, mert a jog őket részesítí előnyben. Ezt kellene megoldanom, úgy hogy a terűletalaput fel tudjam venni ezekre a földekre mert 110ezer hektárja a bérletnek, szóval az mindenképp kell hozzá. Amit írsz, abból az nem egyertelmű hogy kötök a tulajjal egy szerződést amit elteszek ez ok, de ha nincs földhasználati bejegyzésem akkor a területalapú igénylésem is necces! Én így tudom.
Válasz zotya4755 #3990. hozzászólásárahasználd úgy,hogy nem függeszted ki,csinálsz vele egy szerződést és elteszed,így nem lesz semmilyen előjogod, se gázolaj jövedéki de használhatod.támogatást kérhetsz rá.persze írásban közölném volt használóval,hogy nem kívánják meghosszabbítani ill. bérbe adni neki a területet.és majd lesz valahogy.
Válasz Wilde #3989. hozzászólásáraOk, ezzel a dologgal tisztába voltam, a gondom azzal van, hogy meg van szakítva a folytonosság az előző bérlővel szemben, csak a gond az, hogy állattartó teleppel rendelkező volt bérlőről van szó, így a sorrendben ugyan úgy megelőz, mintha folyamatos volna a jogviszonya.
Szóval itt a gondom, és most ere keresem a lehetséges megoldást!
Válasz zotya4755 #3988. hozzászólásáratehát:akkor nem tud élni az előbérleti jogával mint volt haszonbérlő ha a szerződés lejár és nincs a lejáratot követő naptól újra bérelve.tehát ha megszakad a folytonosság.de ez hangsúlyozom csak a volt haszonbérlő esetében.utána tudsz olvasni a kúria döntése a volt haszonbérlő fogalmával kapcsolatban.előbérleti jogosultság sorrendje az más ,nem keverendő ide.
Válasz petya0724 #3985. hozzászólásáraElég részletesen írtál, de mégsem teljesen értem mit szeretnél. Neked igazából az kell, hogy a te tulajdonrészedre be legyél jelentkezve földhasználóként, mert így teljesül az adásvételben is vállalt illetékmentességed, ami akkor jár, ha te műveled. Ha a te részedre nincs érvényes bérleti szerződése másnak, akkor be kell hogy tudjál rá jelentkezni földhasználóként. nyilván ez az osztatlanság miatt bonyolultabb, mint már írták is.
Válasz Pont #3984. hozzászólásáraA földet úgy vásároltam (kb 1 éve)hogy lejárt a tulajdonosoknak a szerződésük, tehát elvileg a hatodik személy aki visszaküldte az ő részén kívül nem lehetne bejegyezve földhasználó. Na most nekem az a legnagyobb problémám hogy az illetékhivatalnak igazolnom kell hogy én használom vagy bérben van adva, olyan opció nincs hogy bejelentkezek földhasználónak amin nincs szerződés amin meg van az meg bérbe van adva.
Válasz petya0724 #3981. hozzászólásáraHa neked van a többi tulajdonossal szerződésed, kell egy használati megosztási szerződés a területre és egy hiteles térképen berajzolni, és a kifüggesztési jóváhagyási eljárás végén be fogják jegyezni a földhasználatot. Nem kizárt, hogy azért van még az egészen az előző bérlőé, mert korábban az övé volt és még nem törölték. A földhasználati nyilvántartás még annyira sem naprakész mint a tulajdonosi.
Sziasztok. Kezdő vagyok ilyen téren ezért segítséget szeretnék kérni.
Osztatlan közösben vásároltam egy darabot. 6 tulajdonos volt a 6 ból 1 visszaküldte a bérleti szerződést az előző bérlőnek a többinek lejárt a szerződése. Miután a földhivatalban bejegyezték egybe vonták a hányadokat és most minden hivatalban egyben kezelik. Tehát a földhivatalban is az egészre be van jegyezve földhasználat az előző bérlővel pedig csak a 6 ból egy tulajjal volt szerződésük. Így földhasználónak sem jelentkezhetek be még arra a részére sem amire nincs érvényes szerződés ha jól tudom. Mi ilyenkor a teendő? Kivárjam a szerződés végét vagy van más kiút?
Válasz tothgazda #3973. hozzászólásáraNem bonyolult, itt a helyi nébih ügyintéző korrekt, segítőkész mindenben, csak arányaiban több a kínlódás vele mint amit hozhat a konyhára. Most az ünnepek előtt kezdtem én is kínlódni vele, mert lenne egy vételem amit nem szeretnék másnak kitaposni.
Válasz ZuzoBayer #3972. hozzászólásáraHa a 46§ 3. pont valamelyikében írtaknak megfelelsz és a 4. pontból is tudsz valamit produkálni, akkor megelőzheted.
Kicsinek sajnos soha nem volt egyszerű az előre jutás.
Válasz dora.sudar15 #3971. hozzászólásáraHa az előhaszonbérleti rangra gondolsz akkor nem kell beleírni, de az olyan mint bokáig letolt gagyával háborúba menni. Mindenki megelőzi a rangsorban.
Válasz csuklosbusz #3974. hozzászólásáraNálunk személyesen kell leadni.
Ami meg postán érkezik az "karanténba" kerül x napra, utána bontják ki a levelet.
Kérdezd meg a hivataltól nálatok hogyan kellene.
Válasz ..MZ/X.. #3970. hozzászólásáraAz a baj amúgy hogy se nem helyben lakó se nem fiatal se nem családi gazdálkodó se nem vetőmagtermelő csak volt földbérlők ezáltal semmi értelme a kifüggesztésnek marad minden úgy ahogy volt a kicsi marad kicsi..
Válasz ZuzoBayer #3963. hozzászólásáraNem hosszabbíthat, új szerződést kell kötnie, de rangsorban első helyen áll az ftv 46§ 3 bekezdésben felsoroltakkal. Gyakorlatilag meg nem viheti el előle senki mert rangsor egyenlőség esetén a szerződés szerinti bérlőt preferálja a földhivatal (legalábbis nalunk).
Válasz tothgazda #3964. hozzászólásáraLehet szántóra beadni elfogadót marhával. Nebih tart egy helyszini ellenőrzést ami alapján kiad egy hatósági bizonyítványt az állattartó telepről, ezt csatolni kell az elfogadóhoz. Be kell jegyeztetned magad takarmány vállalkozásnak. Itt fog megfenekleni a dolog. HACCP meg minden felsleges baromságnak kell megfelelni a takarmány tárolásával, mozgatásával, kezelésével kapcsolatban.
Válasz beginneragro #3966. hozzászólásáraOsztatlanban ahogyan a neve is mutatja, nincs enyém-tied, közös tulajdon. Valószínűleg van már egy használati megosztás ami alapján művelik a területet. Ha nincs, akkor neked kell készíteni egyet.
Tulajdonrészt béreled ki, szerződésben a bérbeadónál fel kell tüntetni a tulajdonrészét. Ezt az össz területből visszaosztással ki tudod számolni valójában hány négyzetméter.
Földhivatalba menj be, mindenről adnak tájékoztatást, ez a legjobb mert amit pl nálunk elfogadnak azt a szomszéd hivatal már nem.
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy amennyiben van egy terület ami osztatlan benne különböző művelési ág (több tulajdonosé a szántó, egy tulajdonosé a gyümölcsös) és a szántó részét szeretném bérbe venni mert ez tartozik azokhoz akitől bérelném, viszont a tulajdoni lap szerint részarányok vannak megadva. Ilyenkor a haszonbérletnél ugyanúgy a teljes terület, és AK -t kell megjelölni(ugye a gyümölcsös alapból magasabb) ill. a tulajdoni lapon lévő részarányt? Vagy lehet úgy, hogy kiemelve, hogy ebből az osztatlanból mennyi terület a szántó és abból én mennyi terület ill. Ak-t bérelnék, mert ezeket az adatokat tudom.
Választ előre is köszönöm. Ill. ha valakinek ilyenre van egy mintája azt megköszönném
Köszi segítséget
még egy kérdésem lenne
Ha a lakóház mögötti területre (0.5ha szántó) akarok beadni terület alapú támogatást és haszonbérleti szerződést kötni akkor ki kell méretnem előtte?
Válasz Pont #3961. hozzászólásáraKöszönöm válaszod, de azt 2018 ban módosították némileg és arra lennék kiváncsi, hogy a módosított rendeletet hogy kell értelmezni.pl szántó esetében csak a tejhasznú szarvasmarha vehető figyelembe és a takarmány előállító. Mivel igazolja azt hogy Ő tejelőállító vagy ha nem igazolta a rájelentkezésében akkor bukott?
Válasz Pont #3960. hozzászólására5 évre hosszabít csak úgy hogy még 1 éve van 2021.12.31 ig csak ugye azért lett kifüggesztve mert letelt a 20 év amúgy nem is tudnánk róla...Az fajin megint a nagyok felé húz...
Válasz Pont #3960. hozzászólására5 évre hosszabít csak úgy hogy még 1 éve van 2021.12.31 ig csak ugye azért lett kifüggesztve mert letelt a 20 év amúgy nem is tudnánk róla...Az fajin megint a nagyok felé húz...
a) a föld fekvése szerinti településen az előhaszonbérleti joga gyakorlását megelőzően legalább 3 éve állattartó telepet üzemeltető azon helyben lakó földművest vagy helybeli illetőségű mezőgazdasági termelőszervezetet, aki, illetve amely haszonbérletének a célja az állattartáshoz szükséges és azzal arányban álló takarmányszükséglet biztosítása és rendelkezik az e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott állatsűrűséggel
Válasz ZuzoBayer #3955. hozzászólásáraHa szabályosan bérelte, akkor Ő van első helyen a rangsorban. Azt nem értem miért csak egy évre hosszabbítanak....
Válasz szalayb0511 #3953. hozzászólásáraKét egyesület is van Magyarországon akik egymást túllicitálva osztogatják a Biotanúsítványokat, sajnos. Az eredeti felvetésben az volt, hogy max a szomszédos föld haszonélvezője, e szerint nem a föld bejelentett földhasználója, hogy megfeleljen a helyben lakó szomszéd kitételnek, de itt csak arra tudunk válaszolni amilyen infót kapunk, ha bejelentett földhasználója a szomszédos területnek, akkor lehet elővásárlási joga, azt nem tudom, hogy itt kell-e a legalább 3 év.
Ha van egy földterület amin a haszonbérletet úgy hosszabbítják meg hogy 1 évig még él csak azért van kifüggesztett mert lejárt a 20 év egybe akkor arra van esély rájelentkezni?
Ha van egy földterület amin a haszonbérletet úgy hosszabbítják meg hogy 1 évig még él csak azért van kifüggesztett mert lejárt a 20 év egybe akkor arra van esély rájelentkezni?
Válasz Pont #3949. hozzászólásáraA bio jogosultság igazolásához tanúsítványt kell csatolni...
Szerintem erre a földterületre, mint szomszéd családi gazdálkodó is rájelentkezhet, mivel használóként be lehet jegyezve a lánya földjére.
5101 hozzászólás
Válasz csontii #4000. hozzászólásáraA másik fél is visz két tanúval igazolást, akkor kinek adja az igazolást a jegyző? Ráadásul jelen esetben a másik fél ténylegesen műveli, a gépkezelőket tanúként idézve egy tárgyaláson mind igazolják, hogy ők szántottak, arattak, stb... Én sokkal inkább bíznék, abban, hogy az állattartásához nem igazolható, hogy szükséges a kérdéses terület, tehát ha csak az állattartóival akarna megelőzni valaki inkább vállalnám a kifüggesztés, mint egy zsebszerződés kockázatait.
Válasz Pont #3999. hozzászólásáraHa én két tanúval igazolom,hogy én használom azt a földet,kutya kötelessége kiadni az igazolást.
Válasz csontii #3996. hozzászólásáraNem tudom ez nálatok hogy működik, de nálunk a jegyző max igazolja, hogy az általad közölt adatok valósak, tehát jelen esetben, ha te nem fogsz bizonyítékot vinni arról, hogy te voltál a földhasználó, a jegyző nem fog kiadni ilyen igazolást, legalábbis nálunk, ennél sokkal tisztább esetben sem tette meg. Végül is ha belegondolsz egy jegyző honnan a francból tudná ki a földhasználó, sokkal előbb ad a volt bérlőnek. A 2020 jun 1. törvény módosítás óta sokkal inkább megkövetelik a bejegyzett földhasználatot, tehát vagy a tulaj műveli és bejegyzi nevére földhasználatot, vagy egy jóváhagyott szerződés után a földhivatal jegyzi be a bérlő javára. A területalapúnál vagy ellenőrzik vagy nem hogy bejegyzett-e a földhasználat, elsősorban vitás esetekben néznek utána, itt pedig az eddig elhangzottak alapján, lesz vita....
Válasz Wilde #3995. hozzászólásáraOk köszi!
Válasz csontii #3996. hozzászólásáraEzt a paragrafust előkeresem, és át tanulmányozom.
Válasz zotya4755 #3994. hozzászólásáraA jegyzőnek nem az a dolga,hogy kifogásokat keressen. Dugd az orra elé az ide vonatkozó paragrafust.
Válasz zotya4755 #3994. hozzászólásáraazt hiszem a nak oldalán is megtalálod mivel igazolhatod a jogszerű főldhasználatot
Válasz csontii #3993. hozzászólásáraA jegyző válasza az volt, ahhoz hogy igazolást adjon ki azt indokolni kell hogy miért nem lehet haszonbérletet kötni a területre és hogy azt a területet már folytonosságban művelés alatt kell hogy legyen általam.
Válasz zotya4755 #3992. hozzászólásáraRosszul tudod. A földhasználatot a jegyző is igazolhatja.
Válasz Wilde #3991. hozzászólásáraElőző bérlő egy cég, annak a tudtára van adva a helyzet, a földek ki is vannak mérve, csak jönnek a cseszegetéssel hogy állattartó telep végett mindenkiét visszaszerzik aki el akarja vinni tőlük, mert a jog őket részesítí előnyben. Ezt kellene megoldanom, úgy hogy a terűletalaput fel tudjam venni ezekre a földekre mert 110ezer hektárja a bérletnek, szóval az mindenképp kell hozzá. Amit írsz, abból az nem egyertelmű hogy kötök a tulajjal egy szerződést amit elteszek ez ok, de ha nincs földhasználati bejegyzésem akkor a területalapú igénylésem is necces! Én így tudom.
Válasz zotya4755 #3990. hozzászólásárahasználd úgy,hogy nem függeszted ki,csinálsz vele egy szerződést és elteszed,így nem lesz semmilyen előjogod, se gázolaj jövedéki de használhatod.támogatást kérhetsz rá.persze írásban közölném volt használóval,hogy nem kívánják meghosszabbítani ill. bérbe adni neki a területet.és majd lesz valahogy.
Válasz Wilde #3989. hozzászólásáraOk, ezzel a dologgal tisztába voltam, a gondom azzal van, hogy meg van szakítva a folytonosság az előző bérlővel szemben, csak a gond az, hogy állattartó teleppel rendelkező volt bérlőről van szó, így a sorrendben ugyan úgy megelőz, mintha folyamatos volna a jogviszonya.
Szóval itt a gondom, és most ere keresem a lehetséges megoldást!
Válasz zotya4755 #3988. hozzászólásáratehát:akkor nem tud élni az előbérleti jogával mint volt haszonbérlő ha a szerződés lejár és nincs a lejáratot követő naptól újra bérelve.tehát ha megszakad a folytonosság.de ez hangsúlyozom csak a volt haszonbérlő esetében.utána tudsz olvasni a kúria döntése a volt haszonbérlő fogalmával kapcsolatban.előbérleti jogosultság sorrendje az más ,nem keverendő ide.
Válasz Wilde #3927. hozzászólásáraÜdv!
Bocs, tőled kérdeztem hogy miként szakítható meg a tulaj által az előbérleti jog?
Üdv!
Fejtsd ki légyszi érthetőbben, hogy miként szakítható meg az előbérleti jog a tulaj által!?
Válasz petya0724 #3985. hozzászólásáraElég részletesen írtál, de mégsem teljesen értem mit szeretnél. Neked igazából az kell, hogy a te tulajdonrészedre be legyél jelentkezve földhasználóként, mert így teljesül az adásvételben is vállalt illetékmentességed, ami akkor jár, ha te műveled. Ha a te részedre nincs érvényes bérleti szerződése másnak, akkor be kell hogy tudjál rá jelentkezni földhasználóként. nyilván ez az osztatlanság miatt bonyolultabb, mint már írták is.
Válasz Pont #3984. hozzászólásáraA földet úgy vásároltam (kb 1 éve)hogy lejárt a tulajdonosoknak a szerződésük, tehát elvileg a hatodik személy aki visszaküldte az ő részén kívül nem lehetne bejegyezve földhasználó. Na most nekem az a legnagyobb problémám hogy az illetékhivatalnak igazolnom kell hogy én használom vagy bérben van adva, olyan opció nincs hogy bejelentkezek földhasználónak amin nincs szerződés amin meg van az meg bérbe van adva.
Válasz petya0724 #3981. hozzászólásáraHa neked van a többi tulajdonossal szerződésed, kell egy használati megosztási szerződés a területre és egy hiteles térképen berajzolni, és a kifüggesztési jóváhagyási eljárás végén be fogják jegyezni a földhasználatot. Nem kizárt, hogy azért van még az egészen az előző bérlőé, mert korábban az övé volt és még nem törölték. A földhasználati nyilvántartás még annyira sem naprakész mint a tulajdonosi.
Válasz petya0724 #3981. hozzászólásáraFöldhivatalban tudnak segíteni.
Válasz danci19 #3980. hozzászólásáraIgen
Sziasztok. Kezdő vagyok ilyen téren ezért segítséget szeretnék kérni.
Osztatlan közösben vásároltam egy darabot. 6 tulajdonos volt a 6 ból 1 visszaküldte a bérleti szerződést az előző bérlőnek a többinek lejárt a szerződése. Miután a földhivatalban bejegyezték egybe vonták a hányadokat és most minden hivatalban egyben kezelik. Tehát a földhivatalban is az egészre be van jegyezve földhasználat az előző bérlővel pedig csak a 6 ból egy tulajjal volt szerződésük. Így földhasználónak sem jelentkezhetek be még arra a részére sem amire nincs érvényes szerződés ha jól tudom. Mi ilyenkor a teendő? Kivárjam a szerződés végét vagy van más kiút?
Válasz ..MZ/X.. #3977. hozzászólásáraA volt földhasználó úgy rakta ki hogy nem írt bele semmit. Akkor én sima helybenlakóként megelőzhetem?
Válasz tothgazda #3973. hozzászólásáraNem bonyolult, itt a helyi nébih ügyintéző korrekt, segítőkész mindenben, csak arányaiban több a kínlódás vele mint amit hozhat a konyhára. Most az ünnepek előtt kezdtem én is kínlódni vele, mert lenne egy vételem amit nem szeretnék másnak kitaposni.
Válasz ZuzoBayer #3972. hozzászólásáraHa a 46§ 3. pont valamelyikében írtaknak megfelelsz és a 4. pontból is tudsz valamit produkálni, akkor megelőzheted.
Kicsinek sajnos soha nem volt egyszerű az előre jutás.
Válasz dora.sudar15 #3971. hozzászólásáraHa az előhaszonbérleti rangra gondolsz akkor nem kell beleírni, de az olyan mint bokáig letolt gagyával háborúba menni. Mindenki megelőzi a rangsorban.
Válasz csuklosbusz #3974. hozzászólásáraNálunk személyesen kell leadni.
Ami meg postán érkezik az "karanténba" kerül x napra, utána bontják ki a levelet.
Kérdezd meg a hivataltól nálatok hogyan kellene.
Válasz csuklosbusz #3974. hozzászólásáraIgen.
Jegyzőnek elég ha postán feladjuk a bérleti szerződést a kifüggesztési kérelemmel együtt?
Válasz ..MZ/X.. #3969. hozzászólásáraKöszönöm a válaszod.Ezek szerint nem is olyan egyszerű takarmány vállalkozóit igazolni.
Válasz ..MZ/X.. #3970. hozzászólásáraAz a baj amúgy hogy se nem helyben lakó se nem fiatal se nem családi gazdálkodó se nem vetőmagtermelő csak volt földbérlők ezáltal semmi értelme a kifüggesztésnek marad minden úgy ahogy volt a kicsi marad kicsi..
Haszonbérleti szerződés esetén ha a bérlő a szerződésben nem írja le se a jogszabályt, se annak pontos szövegét, azt elfogadják?
Válasz ZuzoBayer #3963. hozzászólásáraNem hosszabbíthat, új szerződést kell kötnie, de rangsorban első helyen áll az ftv 46§ 3 bekezdésben felsoroltakkal. Gyakorlatilag meg nem viheti el előle senki mert rangsor egyenlőség esetén a szerződés szerinti bérlőt preferálja a földhivatal (legalábbis nalunk).
Válasz tothgazda #3964. hozzászólásáraLehet szántóra beadni elfogadót marhával. Nebih tart egy helyszini ellenőrzést ami alapján kiad egy hatósági bizonyítványt az állattartó telepről, ezt csatolni kell az elfogadóhoz. Be kell jegyeztetned magad takarmány vállalkozásnak. Itt fog megfenekleni a dolog. HACCP meg minden felsleges baromságnak kell megfelelni a takarmány tárolásával, mozgatásával, kezelésével kapcsolatban.
Válasz Jarolin #3965. hozzászólásáraLakóház mögött biztosan szántó besorolású a terület? Egyáltalán támogatható?
Nem kell amúgy kiméretni.
Válasz beginneragro #3966. hozzászólásáraOsztatlanban ahogyan a neve is mutatja, nincs enyém-tied, közös tulajdon. Valószínűleg van már egy használati megosztás ami alapján művelik a területet. Ha nincs, akkor neked kell készíteni egyet.
Tulajdonrészt béreled ki, szerződésben a bérbeadónál fel kell tüntetni a tulajdonrészét. Ezt az össz területből visszaosztással ki tudod számolni valójában hány négyzetméter.
Földhivatalba menj be, mindenről adnak tájékoztatást, ez a legjobb mert amit pl nálunk elfogadnak azt a szomszéd hivatal már nem.
Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy amennyiben van egy terület ami osztatlan benne különböző művelési ág (több tulajdonosé a szántó, egy tulajdonosé a gyümölcsös) és a szántó részét szeretném bérbe venni mert ez tartozik azokhoz akitől bérelném, viszont a tulajdoni lap szerint részarányok vannak megadva. Ilyenkor a haszonbérletnél ugyanúgy a teljes terület, és AK -t kell megjelölni(ugye a gyümölcsös alapból magasabb) ill. a tulajdoni lapon lévő részarányt? Vagy lehet úgy, hogy kiemelve, hogy ebből az osztatlanból mennyi terület a szántó és abból én mennyi terület ill. Ak-t bérelnék, mert ezeket az adatokat tudom.
Választ előre is köszönöm. Ill. ha valakinek ilyenre van egy mintája azt megköszönném
Köszi segítséget
még egy kérdésem lenne
Ha a lakóház mögötti területre (0.5ha szántó) akarok beadni terület alapú támogatást és haszonbérleti szerződést kötni akkor ki kell méretnem előtte?
Válasz Pont #3961. hozzászólásáraKöszönöm válaszod, de azt 2018 ban módosították némileg és arra lennék kiváncsi, hogy a módosított rendeletet hogy kell értelmezni.pl szántó esetében csak a tejhasznú szarvasmarha vehető figyelembe és a takarmány előállító. Mivel igazolja azt hogy Ő tejelőállító vagy ha nem igazolta a rájelentkezésében akkor bukott?
Válasz Pont #3960. hozzászólására5 évre hosszabít csak úgy hogy még 1 éve van 2021.12.31 ig csak ugye azért lett kifüggesztve mert letelt a 20 év amúgy nem is tudnánk róla...Az fajin megint a nagyok felé húz...
Válasz Pont #3960. hozzászólására5 évre hosszabít csak úgy hogy még 1 éve van 2021.12.31 ig csak ugye azért lett kifüggesztve mert letelt a 20 év amúgy nem is tudnánk róla...Az fajin megint a nagyok felé húz...
Válasz tothgazda #3956. hozzászólására(3) * 46§ (1) bekezdés a) pontjával megegyező ranghelyen illeti meg előhaszonbérleti jog
a) a föld fekvése szerinti településen az előhaszonbérleti joga gyakorlását megelőzően legalább 3 éve állattartó telepet üzemeltető azon helyben lakó földművest vagy helybeli illetőségű mezőgazdasági termelőszervezetet, aki, illetve amely haszonbérletének a célja az állattartáshoz szükséges és azzal arányban álló takarmányszükséglet biztosítása és rendelkezik az e törvény végrehajtására kiadott rendeletben meghatározott állatsűrűséggel
Válasz ZuzoBayer #3955. hozzászólásáraHa szabályosan bérelte, akkor Ő van első helyen a rangsorban. Azt nem értem miért csak egy évre hosszabbítanak....
Válasz Jarolin #3951. hozzászólásáraHaszonélvezeti jog.
Válasz szalayb0511 #3953. hozzászólásáraKét egyesület is van Magyarországon akik egymást túllicitálva osztogatják a Biotanúsítványokat, sajnos. Az eredeti felvetésben az volt, hogy max a szomszédos föld haszonélvezője, e szerint nem a föld bejelentett földhasználója, hogy megfeleljen a helyben lakó szomszéd kitételnek, de itt csak arra tudunk válaszolni amilyen infót kapunk, ha bejelentett földhasználója a szomszédos területnek, akkor lehet elővásárlási joga, azt nem tudom, hogy itt kell-e a legalább 3 év.
Válasz triack #3950. hozzászólásáraNem adhat be bármit, elfogadó nyilatkozatot kell beadni, annak is megvannak a formai és tartalmi követelményei.
Segítsetek abba,hogy szarvasmarhát tartó gazdálkodó szántó bérleti szerződésre rájelentkezhet-e mint állattartó.
Ha van egy földterület amin a haszonbérletet úgy hosszabbítják meg hogy 1 évig még él csak azért van kifüggesztett mert lejárt a 20 év egybe akkor arra van esély rájelentkezni?
Ha van egy földterület amin a haszonbérletet úgy hosszabbítják meg hogy 1 évig még él csak azért van kifüggesztett mert lejárt a 20 év egybe akkor arra van esély rájelentkezni?
Válasz Pont #3949. hozzászólásáraA bio jogosultság igazolásához tanúsítványt kell csatolni...
Szerintem erre a földterületre, mint szomszéd családi gazdálkodó is rájelentkezhet, mivel használóként be lehet jegyezve a lánya földjére.
Válasz Jarolin #3951. hozzászólásáraFeles bérletet már nem lehet kötni.