Gázolaj árak 615 Ft Benzin árak 595 Ft EUR 356 Ft USD 313.58 Ft CHF 385.95 Ft GBP 412.71 Ft

Fórum

Glifozát

Létrehozta: Mf-es , 2010-04-26 21:06:46

Kedvencekhez Segítség
670 hozzászólás
Nincs profilkép
#670 Praetor
2026-01-23 04:58:19

Csak érdekességképpen, a vitát újra nem nyitva: Glifozát történet

#669 tanker
2025-10-14 20:12:34

Válasz Mln #663. hozzászólásáraSzerintem már késő van hozzá !! Vége van a vegetációnak . Meg a kombájn után nem igazán maradt sok zöld felület, amin keresztül felvenné a gyomírtót.

#668 rtamas1976
2025-10-14 19:43:17

Válasz Radocz #667. hozzászólásáraJobb széthúzgálni a rizómát?

#667 Radocz
2025-10-14 19:37:25

Válasz rtamas1976 #665. hozzászólásáraHa magot hoz, azt már én nem csinálnám.
Most kapazint neki.

smile cowboy

Nincs profilkép
#666 Mln
2025-10-14 18:43:16

Trendet és foszforsavat terveztem mellé tenni.
Köszönöm

#665 rtamas1976
2025-10-14 17:43:48

Válasz Mln #663. hozzászólásáraHa van sok zöld része akkor feltétlenül!
Amit a kolléga leírt+ a phát vidd le 5alá!

Nincs profilkép
#664 A.I.
2025-10-14 17:35:43

Válasz Mln #663. hozzászólásáraHa évelőt akarsz kiírtani, akkor most a legjobb, mert beviszi gyökérzetre.
A fenyércirok élővilág az.
Dózissal ne spórolj, plusz ha van nedvesítő(mondjuk Trend), és egy kis nitrogén, az még csak jobb lesz.
Szerencsére felénk nem jellemző gyom, mondjuk a kukorica sem lesz lassan jellemző.

Nincs profilkép
#663 Mln
2025-10-14 11:34:06

Sziasztok.

A kukorica le lett aratva, de a tábla egy része eléggé fertőzött fenyércirokkal.
Érdemes még most lefújni glifozáttal vagy inkább jövőre hagyjam meg a szert?

#662 mtz1221
2025-09-20 22:43:18

Válasz ttetudod #661. hozzászólásáraÍgy van, csak ami kint van.

Nincs profilkép
#661 ttetudod
2025-09-20 21:45:16

Válasz mtz1221 #652. hozzászólásáraMeddig van talajban hatása vagy csak azt viszi amire rákerül és ha felszáradt lehet akármit vetni(lucernát) ?

Nincs profilkép
#660 Zoli1437
2025-09-19 15:24:26

Válasz Kanegér88 #659. hozzászólásáraSzerintem már megválaszolták neked.
Én ezt a gyomot nem ismerem, de mindennél közel egyformán működik. (Kivéve ami már rezisztens.)

Nincs profilkép
#658 ND
2025-09-18 21:17:42

Válasz Mark07 #657. hozzászólásáraTalán gyorsabban hat, meg kevesebb szer kell ha jól be van lőve.
Tartama nem lehet más, mert ugye a glifo csak azt nyírja ki amire rámegy, az meg kipusztult és annyi.

Egyetlen igazán nagy előnye hogy nem kell a vizet cipelni

#657 Mark07
2025-09-18 19:56:04

Válasz ND #649. hozzászólásáraÜdvözlöm!

Nagyon szépen köszönöm a válaszát. A hatását és hatástartamát hogy látja? Jobban, hatékonyabban dolgozik mint a normál vízzel kevert gyomírtó szer?

Nincs profilkép
#656 Kanegér88
2025-09-18 16:59:31

és vadmenta ?hány liter glifozát kell? és mennyit kell várni vetéssel?

Nincs profilkép
#655 mocsencsi1
2025-09-18 11:12:08

Nagy adag /min. 5l normál 480-as/ glifóka, nitrogén, nedvesítő szer,késői szórás /szept. vége/ és nagyrészt vége.

Nincs profilkép
#654 $HMP$
2025-09-18 09:08:59

Válasz mtz1221 #652. hozzászólásáraMi rossz a tarackon kevered mással nem tarackod van egy huzassal eltunik

Nincs profilkép
#653 MrPoke
2025-09-18 07:45:19

Válasz Kanegér88 #651. hozzászólásáraHa nem múveled már meg akkor veés után fújhatod. Ha még meg akarod müvelni akkor 2 hét kell hogy normálisan szétterjedjen a rizómákban.

#652 mtz1221
2025-09-17 22:53:54

Válasz Kanegér88 #651. hozzászólásáraTaracknak 3 hét, nekem az a leggecibb gyomom. De ilyen hideg éjszakánként, inkávb 4 hetet várnék.smile cursing

Nincs profilkép
#651 Kanegér88
2025-09-17 22:16:26

olyan kérdésem lenne hogy van tarackos föld és menny időnek kell eltelnie,hogy pl gabonát búzát lehessen vetni ha le lenne fújva glifozáttal?

Nincs profilkép
#650 JD 4630
2025-09-17 19:52:38

Válasz mtz1221 #648. hozzászólásáraAz biztos sok mindenben vissza léptünk, nem előre, de abban a világban is sok múlt az adott. embereken.

Nincs profilkép
#649 ND
2025-09-17 18:11:41

Válasz Mark07 #643. hozzászólásáraSzia,
nekem a Pulmic PUR van ebből, ami egy literes flakonból nyomja a tömény glifót.
Jó, de vannak korlátai, kb 5-10cm-ig használható, felette akad, szakad.

Arra ráapplikáltam a fűkasza hevederét meg a fogókart, így nem szakad le a kezem, ez a képen jobbnak tűnik a kartámasszal.
Rohanni kell vele mint a bolond, mert különben sok szert fogyaszt, viszont nem látod a dudván, hogy szórt-e vagy sem. Bízni kell benne, hogy ment.

Az enyém két Góliát elemmel megy, napokat/heteket el lehet vele dolgozni

#648 mtz1221
2025-09-17 17:53:48

Válasz JD 4630 #646. hozzászólásáraMeg abban a világban, többre becsülték az embert és az emberek egészségét is. Lehet hogy csórók voltunk, de oda figyeltek mit etettnek velünk.

#647 FERGA 5455
2025-09-17 16:45:36

Válasz Rabó001 #644. hozzászólásáraIgen folyondár szulák, nem vitte ki csak kicsit megfakult. Keverek hozzá 1 kis Effect karbamidos hatásfokozót, meg vivolt nedvesítőt, meglátjuk mi lesszsmile whistling

Nincs profilkép
#646 JD 4630
2025-09-17 16:26:22

Válasz mtz1221 #641. hozzászólásáraRégen hazánkban a növényvédelmet komolyan vették, aki ott dolgozott, annak volt szava és tekintélye, és hozzájárult a mezőgazdaságban a hozamok fellendüléséhez is a szolgálat.

Nincs profilkép
#645 JD 4630
2025-09-17 16:24:40

Válasz Ares 826 #639. hozzászólásáraErre van kitalálva a hatósági szermaradék vizsgálat, banánt már vontak ki DDT-szermaradék miatt, ilyenkor az egész tételmegsemmisítésre kerül és megy a bírság, a nagyobb cégek, pont emiatt, saját szakállra mintázzák a saját árújukat magánlaborokban.

Nekem is volt olyan vevőm, aki a borsóból vett mintát szermaradékra mielőtt megvette, és szállításkor is vett minden kamionból.

Nincs profilkép
#644 Rabó001
2025-09-17 16:23:53

Válasz FERGA 5455 #638. hozzászólásáraMicsodát? Folyondarszulak? Sovenyszulak? Mindegyiket viszont a glifozat.

#643 Mark07
2025-09-17 15:38:02

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata ültetvényben ULV gyomírtási technológiával kapcsolatban?

#641 mtz1221
2025-09-17 09:50:28

Válasz JD 4630 #635. hozzászólásáraÉs meglepően anno nálatok tiltották be először. smile thumbup A DDT a diklór-difenil-triklóretán rövidítése, nagy hatású rovarméreg. Mivel az élő szervezetben felhalmozódhat, károsítja az élővilágot és egyben az emberi környezetet, egészséget. A világon elsőként Magyarországon tiltották be a forgalmazását és felhasználását 1967-ben, a fenti okokra hivatkozva.

Nincs profilkép
#640 Ares 826
2025-09-17 07:45:21

Válasz szelindi1965 #636. hozzászólásáraSajnos a vegyszer raktárak azok más történet, de azt ne mond hogy ahol mélyen van a talajvíz ott a raktár miatt ki lehet mutatni a mérgezést, az ivóvízben amit TÖBB SZÁZ méterről hoznak a felszínre ivás főzés érdekében addig a mélységig több vízzáró agyagréteg van amin nehéz a szereknek beszivárogni szerintem az ivóvíz rétegekbe! Nálunk a régi bontó területén az olajos hordókat meg a fauszt tudja mit mostak bele a engedtek ki az előtte kiszedett a lakóházak közvetlen közelében lévő sóderbányába! na ott lehet is szennyezés mert a környék lakói közül többen is meghaltak 10-15 évvel ezelőtt már rákos daganatban! hogy ez miatt alakult ki betegség azt nem tudni de elgondolkodtató az egész az tuti!smile blinksmile blinksmile blinksmile whistlingsmile whistlingsmile whistling

Nincs profilkép
#639 Ares 826
2025-09-17 07:34:30

Válasz szelindi1965 #636. hozzászólásáraHa most is használják ahogy írod meg én is tudom a FEJLŐDŐ országokban s ide hozzák az ezzel kezelt élelmiszert s megetetik az emberekkel, akkor az nem felhalmozódott hanem ma is használják! De ezért senkit sem von felelőségre az emberiség! akkor béna BÍRKA a nép európa szerte, vagy tévedek???? Hazánkban már nagyon de nagyon be van tíltva ez a szer is!

#638 FERGA 5455
2025-09-17 07:27:22

Gyűjtvényt önmagában glifo nem viszi, mit keverjek még hozzá? Kisebb területet akarok füvesíteni...

#637 szelindi1965
2025-09-16 12:52:20

Válasz szelindi1965 #636. hozzászólásáraItt a TSZ vegyszereseket megismerhetted melyik bánt MATADOR-ral,HOLLÓ 10-el,vagy GESAROL-al,és persze hamar elmentek.

#636 szelindi1965
2025-09-16 12:45:40

Válasz Ares 826 #630. hozzászólásáraNyugodtan elhiheted ,sőt a felszámolt-elásott vegyszerraktárak helyét most is be lehet azonosítani.
Reklámfilmet láthatsz az ötvenes évekből hogy a strandoló gyerekekre szórták a DDT-t mint ahogy a bevonuló katonákra is,vagy anyukád-nagymamád a poloska,hangya miegymás irtására tette a fal tövére/hatékony volt/,de ma is használják pld. a banán ültetvényeken,és bizony felhalmozódott nem eltűnt. Visszább kellene venni a termelés hatékonyságából ,hogy valamelyest regenerálódjon a környezetünk ,elsősorban talajaink,majd amikor elérünk a falig lesz csodálkozás és kutyavilág.

Nincs profilkép
#635 JD 4630
2025-09-16 10:03:54

Válasz Ares 826 #631. hozzászólásáraAz iparban mire használják a DDT-t?

Az a szántóföldi és lakossági(pl.:szúnyogtól a selyemhernyóig nálunk) felhasználással jutott ki a vizekbe, és az óceánokba, ráadásul pingvinben 2 utódgenerációban okozott csak problémát(ott már durva daganat képződést indukált).

Nincs profilkép
#634 JD 4630
2025-09-16 09:59:12

Válasz Ares 826 #630. hozzászólásáraNem kell, hogy elhidd, de sajnos működik, voltak olyan anyagok amik perzisztáltak, felhalmozódtak, ezeket jó régen betiltották.

Nincs profilkép
#633 Praetor
2025-09-16 09:07:08

Válasz $HMP$ #632. hozzászólásáraAkkor vigyél tőlünk, van itt dögivel.

Nincs profilkép
#631 Ares 826
2025-09-16 07:28:33

Válasz JD 4630 #617. hozzászólásáraCsak még annyit hogy ott ahol ezt kimutatják ott máshonnét jött a szennyezés az ipartól nem a gazdák vegyszerezése miatt!

Nincs profilkép
#630 Ares 826
2025-09-16 07:27:20

Válasz JD 4630 #617. hozzászólásáraNa én azt nem hiszem el hogy még 40 év után is kimutatható hogy kiszórták a vegyszert a szántóra, főleg ott ahol nagyon mélyen van a talajvíz vagy az ivóvíz bázis 200-300 méteren! smile biggrinsmile biggrinsmile biggrinsmile biggrinsmile biggrin

Nincs profilkép
#629 MrPoke
2025-09-16 07:16:28

Válasz $HMP$ #628. hozzászólásáraAha... és akkor a nyulak sem szaporodnak ugye? Meg szegeny pockok akik az agyon kezelt gabonán híznak meg...
Szegény fácánok akik akár a rovarölővel csávázott magokat eszik meg...

Nincs profilkép
#628 $HMP$
2025-09-15 22:42:11

Válasz MrPoke #626. hozzászólásáraNem cél hogy megpusztuljon bármi azonnal.
Elég ha a vadász stbstb megmurdel idő előtt vagy nem lesznek gyerekei...

Nincs profilkép
#627 envagyok2
2025-09-15 22:35:00

Válasz MrPoke #626. hozzászólásáramondjuk ez kurva jogos, és úgy adjhák ela vadhúőst, hogy bio. mi a garancia arra, hogy az nem tartalmaz szermaradványt?

Nincs profilkép
#626 MrPoke
2025-09-15 22:01:37

Válasz szmazsi91 #616. hozzászólásáraHa csak gyomírtóztak akkor szerintem délután már nyugodtan hajthatod ki az állatokat.

De ha minden előírás be van tartva szántóföldön nem alakulhat ki olyan helyzet ami az állatokat károsítja.

Lassan nem marad szinte egy rovar, gombaölő sem ami felszívódó lenne.

A vadnyulak, őzek szinte csak is vegyszerezett növényeket fogyasztanak. És még mindíg élnek vadászok..... vagy vadhús fogyasztók. Pedig a vadak még az élelmezésügyi várakozási időt sem tartják be. Hiába mkndom szegény nyuszinak mikor telibe permetezem, higy ebből ne egyél 1 hétig. smile lol

#625 szelindi1965
2025-09-15 21:00:15

Válasz szmazsi91 #616. hozzászólásáraPihentetni a területet,egy év alatt a kinövő gyomflóra megmutatja milyen is a hely valójában.
Nem a gyomrtómaradványok egyébként a legveszélyesebbek emberre-állatra-életvitelszerű ottlakáskor.Itt van példa rá hogy a valamikori zugfőzdék környéke van lerendezve föld-víz egyaránt évtizedekre.Persze kussba van mindenki hogy miért nem marad meg a fű-fa-szőlő- semmi/kivétel a selyemmályva/,nem túl sok növény bírja a ciánt. Csak úgy odavágódva valahová-valamikor senki nem képes labor nélkül okosnak lenni,de ha az adott terület kert vagy tanya nagyobb az esélye hogy kevesebbet kapott a bajból mint a szántók anno. Minden szennyezés ha van ,hamarabb lebomlik normális mennyiségű trágyázás és egyébb bomlásra-átalakulásra-humuszképzésre képes anyag felhasználásával.Homoktalajra illetve szikre ne költözz,normális talakon is egyre nagyobb kihívás állatot tartani,akár istálózik valaki akár legeltet.

Nincs profilkép
#624 mocsencsi1
2025-09-15 20:19:56

Válasz szmazsi91 #616. hozzászólásáraNo most az a kérdés, hogy mit, hány évig, milyen technológiával termeltek, mondjuk ha kukoricát nyomták jórészt monokultiba negyven évig, ott bíz lesz némi atrazin, acetoklór stb még "néhány" évig, néhány nehézfém feldúsulva se kizárt. Bár ha van lehetőséged hasonló helyen vásárolni, mondjuk én láttam egyszer egy csodálatos mintát, ha jól rémlik a Kapos folyócska árterében vették.Hihetelen vót.

#623 Ohaza63
2025-09-15 19:35:15

Válasz JD 4630 #622. hozzászólásáraÜdv!

Ez bizony szomorú, hogy már mindent, még azt a szűz földet is sikerült az emberiségnek megfertőznie.

Akkor marad a hold, remélem oda nem vittek magukkal ilyen szemetet Neil Armstrongék az Apollo-11-el.

Nincs profilkép
#622 JD 4630
2025-09-15 18:25:02

Válasz Ohaza63 #619. hozzászólására"DDT has been found in Adelie penguins and other Antarctic wildlife due to its persistence and long-range atmospheric transport, where it accumulates in glaciers and is released into the ecosystem through meltwater, eventually concentrating in the penguin's fat and eggs. While levels are not considered harmful to the penguins, their presence indicates how persistent organic pollutants, like DDT, are distributed globally and highlight the vulnerability of polar ecosystems."

Az Antarktisz már 40 éve is fertőzött volt.

Nincs profilkép
#621 Koczka József
2025-09-15 18:12:24

Válasz $HMP$ #618. hozzászólásáraSzia igen minden tavasszal ha szükséges, kukorica,napra, szója vetés előtt vagy vetés után. Sosem volt probléma.

Alkatrész katalógusok

Cikkajánló


1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
1919-től napjainkig: így építi a gazdák tudása az RAGT-t
A RAGT Vetőmag Kft. története a gazdák által alapított francia anyavállalattal...
Hirdetés
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Talajvizsgálat fontossága a hatékony tápanyag-gazdálkodásban
Magyarországon a legtöbb esetben a mozaikos talajeloszlás miatt eltérő...
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó
Tiszakécskén mezőgazdasági terület eladó

4.500.000 Ft

Hesston silózó
Hesston silózó

520.000 Ft

Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős vontató
Valtra N111 névre hallgat, 124 lóerős...

14.900.000 Ft

Lucerna eladó
Lucerna eladó

25.000 Ft

Minden jog fenntartva.
© 2026 Agroinform Média Kft.

[bezárás x]